Најдено решение за кучињата-скитници

Најдено решение за кучињата-скитници Црквата те моли, избриши си го карминот, мори! Џокси на телевизија Проблемот на Маријана е и наш проблем! Долга кратка приказна Болничката храна во светот и болничката храна во Македонија

Црквата те моли, избриши си го карминот, мори!

Млади дами, не ме разочарувајте. Значи за у црква црвен кармин, висока штикла и што пократок минич. Нека иде живот! Павел Николаевич @pavnikolaevic Црквата те моли, избриши си го карминот, мори! Џокси на телевизија Проблемот[…]

Џокси на телевизија

Мило ми е што после подолго време отсуство, господинот Ѓорѓе Васиќ алијас Џина Папас – Џокси го видов на телевизија. Играч на натпреварот @konjunktura Џокси на телевизија Проблемот на Маријана е и наш проблем! Долга[…]

Болничката храна во светот и болничката храна во Македонија

Ако сте поминале барем една ноќ во болница, тогаш сигурно знаете дека болничката храна не е баш највкусна. Но, погледнете како изгледаат болничките чинии во земјите ширум светот и споредете ги со храната што луѓето[…]

Среќна Нова ’68

Новогодишен „Дневник“ емитуван на 31. декември 1967 година во Скопје на плоштад. Снимка: Радио Телевизија Скопје / Репортер: Ристе Таваганов    Среќна Нова ’68 Една боца Православие Не се дише од колбасиве Ѓуровска: Слепото[…]

Една боца Православие

Една боца Православие Не се дише од колбасиве Ѓуровска: Слепото верување во модните трендови е меч со две острици Ни мачките не си ги познаваме Ердоган како заштитник на новинарите Женишта, ве откривме!

Не се дише од колбасиве

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев на 17-тата седница на советот во оптина Кочани посочи дека еден од главните виновници за загадување на воздухот е локал кој правел скара бидејќи истата била на јаглен. Па нормално.[…]

Клозет Македонија

ПаЗЕТе на овој фраер. СлеЗЕТе на негово ниво, да не ви дојде домаЗЕТ. Клозет Македонија Ме палиш за десетка! Оче Тајлер, грешев! Чаршафот на познатите Само весело! Венеција ја снема, вода ни ја зема

Кога не ти се работи, а не знаеш зошто

Останато Кога не ти се работи, а не знаеш зошто Од Свазиленд до Македонија Поема за украдената Застава 128 Волшебникот од Велес Свадба со двајца непознати Водно, тешки копита те газат!

Поема за украдената Застава 128

На поштен човек од Белград му го крадат старото возило Застава 128. Целиот нервозен, на непознатиот крадец му ја пишува следнава поема: Што не ја зема онаа Вектра или БМВ од нарко дилерот од влезот[…]

Волшебникот од Велес

Сликано во Велес. Лани. Другото е историја. Фото: Димитри Соле Љубин ОСТАНАТО Волшебникот од Велес Свадба со двајца непознати Водно, тешки копита те газат! Кој го краде мртвиот Гадафи? „Ганза“ – скромно место на одлична[…]

Водно, тешки копита те газат!

Фото: Скопски огласи Фотографијава е направена деновиве на Водно. Ај за кравите, познато ни е дека секојдневно можат да се видат горе како се мешаат со туристите и како глумат туристичка атракција, ама со ѓубрево[…]

Од фикус во калинка

Пред неколку години на манифестацијата „Здрава храна за детство без мана“ која се одржува во Валандово, госпоѓа Маја Иванова откри дека Претседателот Иванов ја запросил со калинка. – Мојот сопруг ми предложи брак со калинка[…]

Ќе бевме шампиони во сите спортови, ама СДСМ

Да останеше ДПМНЕ барем уште пет години на власт, ќе имавме атлетски олимписки шампиони на 100 и 200 метри, и тоа во машка и женска конкуренција, ќе бевме европски шампиони во кошарка во машка конкуренција,[…]

Зоки нинџата

Аха, тие само нека си мислат дека не се појавил. Е*ати нинџата ако го видат. Плус, ви претставуваме уште едно видео во кое е забележан премиерот како нинџовски се крие зад завеса.  ОСТАНАТО Зоки[…]

Нови атеистички светители

Пишуваното не важи за вас доколку сте атеисти-вегани. ОСТАНАТО Нови атеистички светители Од крајност во крајност Експертска анализа на еден фолкерски развод Кога Боб Дилан слушнал за смртта на Пит Маравиќ Бојаџи на парчиња Кога[…]

Со почит, од општината

Кога ја видовме сликата, најпрво искоментиравме: Еј, а замисли ваква машкост да има градоначалникот на Ѓорче Петров, на пример. Ама нема. Бонус видео:  Останато Како да станеш милионер за 0,1 секунди? Со почит, од[…]

Ајнштајнова амнезија

ОСТАНАТО Како да станеш милионер за 0,1 секунди? Со почит, од општината Ајнштајнова амнезија Ако не личиш на Грк, опасна е Грција за тебе Фризерот кој несакајќи му се најде на Трамп Свештеникот, демонот и[…]