Петарда во градите

Од рубриката „СРАМ“ Оригинален наслов: „Петарда ѝ пукнала на градите на Милица Тодоровиќ“ Популарната пејачка Милица Тодоровиќ признава дека има фобија од пиротехника затоа што неколку пати имала непријатни искуства. -На еден настап со Ѕвездите[…]

Проблемот на Маријана е и наш проблем!

Од рубриката „СРАМ“ Оригинален наслов: „Марјана Станојковска со два пара нови гаќички: Одберете кои ви се допаѓаат повеќе? (ФОТО)“ Преземено од Вистина.мк Македонската ТВ водителка и лото девојка Марјана Станојковска има нови гаќички. И тоа два пара…[…]

Кога изреката „ќе ме умрете вие мене“ добива смисла

Од рубриката „СРАМ“ Дени Гонзалес, кој работи во САД, повеќе не сакал да им праќа пари на своите родители во Хондурас, па преземал драстични мерки. Овој 27-годишник ја лажирал сопствената смрт! Семејството добило фотографии од[…]

Ме срамиш тука!

Од рубриката „СРАМ“ Зерина Хечо раскина со Бане Чолак, бидејќи за време на забавата тој наводно постојано гледал во Јелена Круниќ. Зерина доживеа блага форма на  нервен слом во дворот, додека Бане ја убедуваше дека[…]

Женишта, ве откривме!

Од рубриката „СРАМ“ Дали звуците кои жената ги испушта за време на сексот се неприсилени или рефлексни, или пак се резултат на оргазам? Ова е прашањето кое неколку научници сакале да го одговорат. Тие сакале да[…]

Нешто паметно и од него

Од рубриката „СРАМ“ Екс-колегите од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Бекута и Аца Лукас покажаа дека иако не се дружат толку често како порано, сепак одржуваат комуникација. Бекута кон крајот на изминатиот месец октомври[…]

Кутрата Маријанa

Од рубриката „СРАМ“ Преземено од „ДоказМ.мк“ Утрово околу 7 часот познатата водителка… Абе стварно се исплашив, што се случува со оваа жена, дај има ли некој стар ерген ама со пари  да ја земе оти[…]

Свадба со двајца непознати

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Извор: Црнобело.мк Снимката од нивната венчавка привлече огромно внимание во поранешните југословенски држави. Иако е објавена пред месец дена, дури сега се најде во фокусот на јавноста, па само неделава е прегледана[…]

Лила Гризелда

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Откако се пофали дека 47 роденден доби скапи црни салонки, кој се со потписот на модниот дизајнер Ив Сент Лорен, водителката Лила М. Стојановска реши и да се пофали како скапите чевли[…]

Андријана со сè Бардовци

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Обично, кога ќе се спомене Бардовци, веднаш првата помисла буди лоша асоцијација. Се разбира, освен ако не сте прошетале низ селото кое ја произведува најдобрата зелка во Македонија  или уште подобро низ[…]

Експертска анализа на еден фолкерски развод

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Сања Сани Гроздановска важи за една од најангажираните пејачки во регионот, па нејзината агенда од вторник до недела е потполнета. Освен на професионален план, таа ужива и со нејзиното семејство, со сопругот[…]

Кога мириса на риба

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Луна Ѓогани разговараше со нејзиниот братучед Адам Ѓогани, прашувајќи го дали имал секс во „Задруга 2“?. Блогерката беше упорна да дознае за интимата на братучедот, што дури и му ги зеде рацете[…]

На бате Ване му мрда опавчето

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Ване Марковски е познат како голем љубител на природата, заговорник на здравата исхрана, фитнесот  и здравиот живот, но она што можеби не сте го знаеле за  радио и ТВ водителот е дека е[…]

Проклетството на Гранд

ОД РУБРИКАТА „СРАМ“ Победниците на познатото музичко шоу Ѕвездите на Гранд како да ги бие некое проклетство, пишуваат српските медиуми. Покрај Дарко Лазиќ, кој во шоуто победи во 2009 година, тешки сообраќајни несреќи доживеале и[…]