Една боца Православие

Една боца Православие Не се дише од колбасиве Ѓуровска: Слепото верување во модните трендови е меч со две острици Ни мачките не си ги познаваме Ердоган како заштитник на новинарите Женишта, ве откривме!

Не се дише од колбасиве

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев на 17-тата седница на советот во оптина Кочани посочи дека еден од главните виновници за загадување на воздухот е локал кој правел скара бидејќи истата била на јаглен. Па нормално.[…]

Ни мачките не си ги познаваме

Мачките се чудесни, крзнени, мали нинџи со кои што го делиме животниот простор веќе подолг временски период. Сепак, за нив сè уште постојат низа дезинформации, а ова се само некои од нив. Мачките сакаат млеко[…]

Ердоган како заштитник на новинарите

Турскиот претседател е многу повеќе познат по немилосрдната политичка репресија и десетината новинари во затвор отколку по борбата за слобода во медимите. Сепак, тој неодамна упати најгласна осуда за шокантното убиство на саудискиот дисидент, новинарот[…]

Женишта, ве откривме!

Од рубриката „СРАМ“ Дали звуците кои жената ги испушта за време на сексот се неприсилени или рефлексни, или пак се резултат на оргазам? Ова е прашањето кое неколку научници сакале да го одговорат. Тие сакале да[…]

Цела недела гага дански филмови

Место: Кинотека на Македонија Која е формулата за успешен филм, посебно во европските кинематографии, чии успеси не секогаш се мерат со гледаноста и заработувачката на кино-благајните? Има една изрека во српскиот јазик, која гласи „Просто[…]

Проблем со јајцата?

И одговор на царот: Проблем со јајцата? kalimero November 6, 2018 И одговор на царот: Клозет Македонија kalimero November 6, 2018 ПаЗЕТе на овој фраер. СлеЗЕТе на негово ниво, да не ви дојде домаЗЕТ. Клозет[…]

Клозет Македонија

ПаЗЕТе на овој фраер. СлеЗЕТе на негово ниво, да не ви дојде домаЗЕТ. Клозет Македонија Ме палиш за десетка! Оче Тајлер, грешев! Чаршафот на познатите Само весело! Венеција ја снема, вода ни ја зема

Ме палиш за десетка!

Додека ние во Македонија правиме анкети за тоа која политичка партија ќе победи на следните парламентарни избори, за тоа дали македонскиот народ е за влез на земјата во ЕУ и во НАТО, за тоа дали[…]

Оче Тајлер, грешев!

Пејачот на Аеросмит, Стивен Тајлер платил 80 долари за да стане свештеник на Универзалната црква на животот, и сега може легално да венчава двојки ва САД. Првиот брак се склучил викендов, а новопечениот поп го завршил[…]

Чаршафот на познатите

Од рубриката „СРАМ“ И во светот на славните има такви кои од различни причини сакале за првпат да уживаат во сексот во брак. Колку некоја двојка ќе чека да има односи, исклучиво е нивна одлука,[…]

Само весело!

Само весело! Венеција ја снема, вода ни ја зема Војо Иванов: Од животни, најтешко се справувам со луѓето Нешто најпресно од Хроматик Поинт Нешто паметно и од него Кутрата Маријанa

Венеција ја снема, вода ни ја зема

Еден од најубавите градови на светот, сместен во лагуната на северот од Јадранското море и изграден на 117 помали острови, преполн е со романтични канали. Посебен е токму поради тие водени улици без кои е[…]

Нешто најпресно од Хроматик Поинт

Тазе песна од Хроматик Поинт. Нема ни три дена. Нека биде најава за четвртиот албум. И би најава!  Останато Нешто најпресно од Хроматик Поинт Нешто паметно и од него Кутрата Маријанa Ленон се грижел[…]

Нешто паметно и од него

Од рубриката „СРАМ“ Екс-колегите од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Бекута и Аца Лукас покажаа дека иако не се дружат толку често како порано, сепак одржуваат комуникација. Бекута кон крајот на изминатиот месец октомври[…]

Кутрата Маријанa

Од рубриката „СРАМ“ Преземено од „ДоказМ.мк“ Утрово околу 7 часот познатата водителка… Абе стварно се исплашив, што се случува со оваа жена, дај има ли некој стар ерген ама со пари  да ја земе оти[…]

Ленон се грижел и за тебе и за мене

Британскиот музичар и член на легендарните „Битлси“, Пол Макартни, вели дека и по 50-годишната кариера сè уште чувствува потреба за да се докажува. „Дури и кога го постигнвуате врвот на популарноста, сè уште постојат некои[…]

Почувствувајте го Амстердам во Скопје

Бенд: Mauskovic Dance Band Место: МКЦ – Cinedays Film Festival 2018 Влез: Слободен Датум: 13.11.2018, 23:00 По спектакуларната најава за „Cinedays Festival of European Film“, МКЦ ни приредува уште еден спектакл најавата за гостување на[…]